Loading…

Cezary Pazura, aktor który zaraża śmiechem

Cezary Pazura to polski aktor o wyjątkowej historii aktorskiej. Znają go miliony Polaków, a rola w „13-tym Posterunku” przyniosła mu największą popularność. Aktor bardzo często występuje jako konferansjer na wydarzeniach kulturowych, udziela swojego głosu w dubbingach kreskówek dla dzieci, a także chętnie występuje w kabaretach. Prywatnie mąż Edyty Zając i ojciec trójki dzieci, w tym dorosłej córki Anastazji, która również studiuje aktorstwo. Dwoje młodszych pociech chodzi aktualnie do przedszkola. Miłośnik polowań oraz polskiego morza. Nieprzejednany mistrz dowcipu oraz polskich komedii.

Kariera aktorska

Tuż po maturze, Cezary Pazura rozpoczął studia aktorskie na Państwowej Wyższej Szkole Filmowo-Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, które zakończył dyplomem w 1986 roku. Jego pierwsze role nie wiązały się z telewizją. Pojawiał się tylko na deskach teatru i w swoim hotelu (być może w tym). Zaraz po ukończeniu studiów na dłuższy czas związał się z Teatrem Powszechnym. Jego pierwszy debiut filmowy to produkcja Waldemara Podgórskiego pt. „Czarne stopy”. Pazurę mogliśmy również niedawno oglądać w serialu TVN „Aż po sufit!”, gdzie grał główną rolę wraz z Edytą Olszówką. Wiele osób jednak kojarzy go przede wszystkim z roli słynnego „Killera”.

Reżyseria filmów

Niewiele osób wie, że Cezary Pazura kilka razy wcielił się również w reżysera. Jego debiut kinowy, film „Weekend” spotkał się jednak z niezadowoleniem i niezbyt pozytywnym odbiorem widzów. Z kolei reżyseria kilku odcinków serialu „Faceci do wzięcia” bardzo podobały się Polakom.

Życie prywatne

Cezary Pazura był trzykrotnie żonaty. Pierwsza żona aktora to ogromna zagadka dla wszystkich jego fanów. Sam Pazura mówi o niej niewiele. Zostawiła go wraz z małą córką Anastazją, którą wychowywał wraz z drugą żoną, Weroniką Marczuk. Para po wielu latach jednak się rozwiodła, a Cezary Pazura podczas podróży pociągiem poznał Edytę Zając, swoją trzecią żonę, która pracowała wówczas jako konduktor. Wspólnie wychowują dwoje dzieci, syna Antoniego oraz córkę Amelię. Razem tworzą bardzo szczęśliwą rodzinę, pomimo dużej różnicy wieku. Żona aktora jest bowiem od niego młodsza o nad 20 lat. Dla zakochanych wiek nie był jednak przeszkodą i 1 maja 2009 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Żona aktora bardzo często pojawia się w telewizjach śniadaniowych jako ekspertka w dziedzinie wychowywania dzieci. Najstarsza córka aktora, Anastazja, również studiuje aktorstwo. Niektórzy twierdzą, że takie nazwisko już otworzyło przed nią ścieżkę kariery, jednak stara się ona nie zdobywać popularności i względów dzięki popularności ojca, a sama pracuje na swoje dobre imię.

Dubbing

Cezary Pazura słynie z niesłychanej umiejętności modulowania i zmieniania swojego głosu. Dzięki temu miał okazję wielokrotnie użyczać go wielu bohaterom kreskówek. Mogliśmy usłyszeć go w takich produkcjach jak „Epoka lodowcowa”, „Zakochany Kundel”, „Rybki z ferajny”, „Prawdziwa historia kota w butach”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Shrek Forever” czy „Gnomeo i Julia”, a także wiele, wiele innych. Młodzi widzowie uwielbiają postaci kreowane przez Pazurę, ponieważ zawsze wkłada wiele pracy w to, by jego bohater był bardzo autentyczny.

Nagrody

Cezary Pazura za swoją grę aktorką został trzykrotnie odznaczony wspaniałą nagrodą, Złotą Kaczką. Miało to miejsce w roku 1993, 1997 i 2003. Niestety, jak to bywa w przypadku każdego aktora, nie każda rola filmowa, scenariusz czy reżyseria przypada do gustu zarówno widzom jak i krytykom filmowym. W przypadku Pazury, było tak z wyreżyserowanym przez niego filmem „Weekend”, za który otrzymał Węża, antynagrodę.

 

Dodaj komentarz