Loading…

Joanna Brodzik, aktorka, żona i matka

Joanna Brodzik to jedna z bardziej lubianych przez widzów polskich aktorek. Zasłynęła przede wszystkim dzięki roli w serialu Graczykowie. Później można było ją oglądać w wielu innych polskich serialach i filmach, takich jak chociażby „Dom nad rozlewiskiem” czy „Magda M”. Prywatnie partnerka Pawła Wilczaka i mama dwójki chłopców, bliźniaków Janka i Franka. Mówi o sobie, że jest spełniona zawodowo i rodzinnie i nic więcej jej do szczęścia aktualnie nie potrzeba.

Kariera aktorska

Studia na warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej Joanna Brodzik skończyła w 1996 roku. Zaczynała od niewielkich epizodycznych ról, stroniąc jednak od teatru. Dużo bardziej ciągnęło ja do telewizji i tam też została. Najsłynniejsze role z których jest kojarzona to przede wszystkim „Kasia i Tomek”. Na planie tego serialu poznała swojego obecnego partnera i ojca swoich dzieci, Pawła Wilczaka.

Życie prywatne

Aktorka od wielu lat związana jest z Pawłem Wilczakiem z którym wspólnie wychowuje dwóch nastoletnich synów, Janka i Franciszka. Para nie zawarła związku małżeńskiego, ale jak oboje podkreślają, tak jest im dobrze i nie chcą niczego zmieniać. Wspólnie, całą rodziną występują w telewizyjnej reklamie „Smart Dom”.

Z pewnością niewiele osób wie, że Joanna Brodzik zanim stała się popularną aktorką, walczyła z nadwagą. Aby spełnić swoje marzenia, zaczęła stosować dietę odchudzającą, a największym kibicem w jej nadchodzącej przemianie była jej mama.

Nagrody i nominacje

Joanna Brodzik otrzymała nagrodę „Wiktora” w 2004 roku jako najlepsza aktorka dzięki roli w serialu „Kasia i Tomek”. Odznaczono ja również nagrodą dla najlepszej aktorki komediowej podczas IV Festiwalu Humoru. Joanna Brodzik otrzymała również Telekamerę jako Najlepsza aktorka, jednocześnie wygrywając również plebiscyt „Viva najpiękniejsi” oraz „Kobieta Roku Glamour 2006”. Lata 2004-2006 przyniosły jej bardzo dużą popularność i uznanie ze strony krytyków filmowych a także innych aktorów. Zdobyte nagrody pozwoliły usłyszeć Polsce o Brodzik, dla której posypały się kolejne zawodowe propozycje.

Inna działalność

Aktorsko Joanna Brodzik udzieliła się również w muzyce. Zgodziła się wystąpić w teledysku do piosenki „Prócz Ciebie nic” z repertuaru Kayah oraz Krzysztofa Kiljańskiego. Dzięki medialnej osobowości, dostała również własny program w Telewizji Polskiej pt. „Dookoła siebie”. Wcześniej prowadziła również program w telewizji TVN, którego nazwa brzmiała „Ona czyli ja”.

Była twarzą wielu kampanii reklamowych, a firmy w dalszym ciągu chętnie proponują jej współpracę, głównie ze względu na nieprzeciętną urodę.

 

Dodaj komentarz