Loading…

Klan – najstarszy z polskich seriali telewizyjnych

Serial Klan to jeden z najpopularniejszych w Polsce i uwielbianych przez widzów seriali. Telewizja Polska emituje serial Klan już od 1997 roku, co bezapelacyjnie jest najdłuższym okresem istnienia jakiejkolwiek polskiej produkcji. Serial klan to opowieść o wielkiej rodzinie pochodzącej z Warszawy oraz ich perypetiach, które od lat goszczą na ekranach milionów Polaków. W Polsce nie ma osoby, która nie słyszałaby lub nie widziała przynajmniej jednego odcinka tego kultowego serialu.

Rodzina Lubiczów

Serial Klan opowiada o wielu wydarzeniach, które miały miejsce na przełomie tych wielu lat w rodzinie Lubiczów. Niektórzy twierdzą, że wątków było w nim już tak wiele, że z powodzeniem można o nim mówić „polska Moda na sukces”. Nic więc dziwnego, że serial Klan ma tak szerokie grono zwolenników i wielbicieli, którzy z niecierpliwością czekają na kolejny odcinek. Śledząc przez tyle lat losy jednej rodziny, można zacząć bardzo się z nimi utożsamiać i przeżywać wszystko to, co ich spotyka w codziennym życiu.

Fabuła serialu

Najstarsi w serialu są Władysław i Maria Lubiczowie. To ich spotykamy w pierwszych odcinkach serialu, jednak w najnowszych odcinak nie ma już ich z bliskimi. Maria jest farmaceutką i wraz z najstarszą córką Elżbietą prowadzi przydomową aptekę „Pod Modrzewiem”. Władysław pracował niegdyś jako kurator sądowy, zajmując się przede wszystkim sprawami związanymi z osobami niepełnoletnimi. Małżeństwo ma 5 dzieci – Elżbietę, Pawła, Dorotę, Ryszarda i Monikę.

Najstarsza z rodzeństwa Elżbieta, wraz z mężem Jerzym mieszka w domu rodziców na warszawskiej Sadybie. Mają dwoje dzieci, Beatę i Michała, a każde z nich doczekało się również własnego potomstwa. Paweł jest lekarzem, zaś jego żona Krystyna pracuje jako wykładowca akademicki na Uniwersytecie Warszawskim. Mają dwie dorosłe córki, Aleksandrę i Agnieszkę, a także syna Pawełka. Żona Pawła umiera po nieskutecznym leczeniu zapalenia opon mózgowych w Stanach Zjednoczonych. Monika to córka, która przysporzyła rodzicom najwięcej zmartwień. Przez lata nie utrzymywała jakichkolwiek kontaktów ze swoją rodziną, przebywając z synem w USA. Po powrocie, zaczyna prowadzić butik modowy, a później zostaje właścicielką ekskluzywnej warszawskiej restauracji. Ryszard, to najmłodszy syn Państwa Lubiczów, który z żoną Grażyną, pielęgniarką wychowuje trójkę dzieci, w tym dwoje adoptowanych. W najnowszych odcinkach nie ma go już jednak wśród najbliższych, ponieważ zmarł. Najmłodsza z rodu to Dorota, która jest oczkiem w głowie Władysława. Została zakonnicą i poświęciła całe swoje życie Bogu.

Idealny serial dla całej rodziny

Serial Klan to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Wciąż nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że serial ten oglądać można bez końca. Reżyseria wciąż rozszerza wiele wątków, starają się wpleść do nich ciekawe wydarzenia. Ze względu na tematykę, Klan może być również inspiracją dla wielu rodzin. Problemy z którymi spotyka się każdego dnia rodzina Lubiczów, można odbierać jako te, które zdarzają się w codziennym życiu.

 

 

 

Dodaj komentarz