Loading…

Lekarz i ksiądz w jednej osobie, czyli kariera Artura Żmijewskiego

Artur Żmijewski to postać, którą zna z pewnością każdy Polak. Kobiety wzdychały do niego, kiedy wcielał się w rolę doktora Jakuba Burskiego w serialu Na dobre i na złe. Zdobył również serca osób wierzących, kiedy to przemierzał na rowerze ulice miasteczka jako Ojciec Mateusz. Doskonały aktor, który swojej pasji poświęcił życie. Z pewnością na polskim rynku kinematograficznym można znaleźć niewielu tak utalentowanych aktorów. Jeśli chce, potrafi bawić widzów, smucić, zachwycać i drażnić. Ma niesamowitą zdolność budowania emocji oraz wcielania się w inne postaci. Bardzo często udziela swojego głosu postaciom bajek animowanych dla najmłodszych i doskonale się przy tym bawi.

Początki życia

Artur Żmijewski urodził się w Radzyminie w 1966 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w pobliskim Legionowie i tuz po maturze, postanowił zdawać na Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Z sukcesami kończył każdy kolejny rok studiów, realizując w tym czasie swoją aktorską pasję. Artur Żmijewski grał wówczas w Teatrze Współczesnym, następnie związał się z Teatrem Ateneum oraz Teatrem Scena Prezentacje. W swoim życiu Artur Żmijewski miał również okres w którym współpracował z Teatrem Narodowym w Warszawie, co zasługuje na ogromne wyróżnienie. Jest to scena o której marzą wszyscy aktorzy, a udaje się to tylko najlepszym. Bez dwóch zdań Artur Żmijewski zasłużył na tę szansę i możliwość.

Kariera aktorska

Artur Żmijewski zasłynął przede wszystkim z roli w serialu Telewizji Polskiej „Na dobre i na złe”. Wcielił się tam w rolę chirurga, doktora Jakuba Burskiego, którego żonę Zosię grała Małgorzata Foremniak, prywatnie dobra znajoma aktora. Serial emitowany jest do tej pory, jednak ze względu na roszady obsady, nie możemy zobaczyć już w nim Artura Żmijewskiego. Niemniej jednak, to właśnie okres w którym mogliśmy oglądać go w szpitalu w Leśnej Górze, był dla serialu najbardziej dochodowym.

Druga rola, która również przyczyniła się do zwiększenia jego popularności to rola Ojca Mateusza. Główny bohater to ksiądz, który tak naprawdę jest detektywem, a jego zadaniem jest rozwiązywanie kryminalnych zagadek w mieście Sandomierz. Postać księdza pozwala mu zdobyć zaufanie osób tam mieszkających i dowieść prawdy. Artur Żmijewski przyznaje, że rola Ojca Mateusza dała mu bardzo wiele radości przyjemności, tym bardziej że serial doczekał się już kilku sezonów i nie jest wykluczona jego kontynuacja.

Działalność charytatywna

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Artur Żmijewski od roku 2007 pełni funkcję ambasadora dobrej woli UNICEF. To bardzo zaszczytna funkcja, która przede wszystkim pokazuje wszystkim jego fanom, że wykorzystuje on swoją popularność w dobrym celu. Jak sam wielokrotnie przyznawał, każda popularna osoba powinna dać z siebie chociaż cząstkę ponieważ może nieść pomoc nawet kilku osobom. Prywatnie również angażuje się w pomoc ubogim, jednak informacji na ten temat skąpi mediom. Artur Żmijewski jest osobą bardzo ceniącą sobie spokój i przestrzeń prywatną.

Życie prywatne

Ze względu na zdobytą popularność, miasto Legionowo w którym Artur Żmijewski ukończył Liceum Ogólnokształcące, nadało mu tytuł honorowego obywatela. Od wielu lat pozostaje wierny jednej kobiecie, swojej żonie Paulinie. Wspólnie wychowują trójkę dzieci, córkę Ewę oraz synów Karola i Wiktora. Aktor wraz z żoną bardzo chronią swoją prywatność i rzadko pokazują się publicznie z wszystkimi członkami swojej rodziny. Zależy im na tym, aby dzieci mogły prowadzić normalne, pozbawione tabloidów i mediów życie.

 

 

Dodaj komentarz