Loading…

M jak miłość – najpopularniejszy serial obyczajowy w Polsce

M jak miłość to jeden z najdłużej emitowanych w TVP2 seriali. Widzowie bardzo przyzwyczaili się do cotygodniowego śledzenia losów rodziny Mostowiaków w telewizji, dlatego wciąż ich przybywa, a serial cieszy się ogromną popularnością. Ilona Łepkowska, twórca serialu doskonale wiedziała w jaki sposób trafić do odbiorców, by przez tak długi okres czasu serial M jak miłość cieszył się zainteresowaniem.

Najpopularniejszy w Polsce

Twórcy serialu M jak miłość mieli nie lata przeszkodę, bowiem najpopularniejszym serialem jak do tej pory był Klan, emitowany od roku 1997 na antenie TVP1. M jak miłość w niewiarygodnie szybkim tempie dogoniło swojego wielkiego, serialowego rywala, a nawet udało mu się go wyprzedzić. W ogólnodostępnych rankingach, M jak miłość wskazywane jest jako najciekawszy serial polski, na który widzowie czekają z niecierpliwością. Jeśli ominą odcinek, chętnie nadrabiają go następnego dnia w telewizji lub za pośrednictwem Internetu, gdzie na stronie VOD można obejrzeć wszystkie odcinki serialu. Każdy emitowany w telewizji odcinek M jak miłość ogląda około 7 milinów osób.

Fabuła serialu

Wszystkie wątki, które poruszane są w serialu dotyczą wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków oraz ich najbliższych i przyjaciół. Seniorzy rodu to Barbara i Lucjan, małżeństwo z bardzo długim stażem, chociaż początki ich związku nie wyglądały tak kolorowo. Barbara zaszła w ciążę z najstarszą córką Marysią ze swoją pierwszą miłością, Zenkiem Łagodą, który wówczas ją porzucił. Zakochany w Basi Lucjan został dla Marysi ojcem i zajął się Barbarą, która z wdzięczności za jego troskę i dobre serce, z czasem pokochała go szczerą i prawdziwą miłością. Para ma czworo dzieci, z których każde otrzymało imię na literę M. W rodzinie Mostowiaków, ta litera przynosi szczęście, ponieważ oznacza prawdziwą i szczerą miłość.

Najstarsza córka, Maria wyszła za mąż za Krzysztofa z którym ma dwoje dzieci, bliźniaków Pawła i Piotra. Jej mąż niestety umiera, jednak Maria nie jest długo sama. Po jakimś czasie wychodzi za Artura, dobrego przyjaciela i świetnego lekarza, który troskliwą opieką obdarza ojca Marysi, który trochę podupadł na zdrowiu. Para ma córkę Basię. Niestety w wyniku zdrady, której po pewnym czasie dopuszcza się Artur, Maria podejmuje decyzję o rozwodzie. Definitywnie zrywając kontakty w kochanką, Artur walczy o Marię, która jest miłością jego życia. Musi jednak zmierzyć się z rywalem, który pojawia się coraz częściej u boku byłej żony, Robertem.

Synowie Marii, Piotr i Paweł to dwa przeciwieństwa. W M jak miłość, to Piotr jest tym grzecznym, ułożonym dzieckiem, Paweł zaś pełni rolę niegrzecznego chłopca, buntownika i ciągle wpadającego w kłopoty. Piotr bardzo szybko poślubia swoją szkolną miłość Kingę, z którą żyją w szczęśliwym związku wychowując córkę Lenę i syna Mikołaja. Paweł po rozwodzie z pierwszą żoną, zakochuje się w Ali, mamie kilkuletniej Basi. Nie mija dużo czasu i para staje w końcu na ślubnym kobiercu. Paweł dojrzewa i nie jest już tym samym chłopakiem co przed laty.

Marta, druga z córek Mostowiaków to duma Lucjana. Pani sędzia, a później mecenas, robi zawrotną karierę prawniczą w Warszawie, samotnie wychowując syna Łukasza. Trzykrotnie zamężna, z ojcem Łukasza ma także córkę Anię, która wychowuje po jego śmierci z kolejnym mężem, mecenasem Andrzejem Budzyńskim. Marta ze względu na swój zawód ma bardzo skomplikowane życie i nie raz była obiektem zastraszania i grożenia.

Kolejne dziecko Mostowiaków to Marek, jedyny syn i spadkobierca rodzinnego domu w Grabinie. Początkowo również sprawiał rodzicom wiele problemów, jednak ustatkował się po ślubie z Hanią i po narodzinach syna Mateusza. W wyniku wypadku samochodowego jego żona umiera, osierocając nie tylko Mateusza, ale również Ulę i Natalię, dwie adoptowane przez parę dziewczynki. Marek bardzo długo nie może dojść do siebie po śmierci Hani, jednak na jego drodze pojawia się dawna koleżanka ze szkoły Ewa, która zostaje niedługo jego drugą żoną. Ewa również samotnie wychowuje syna Antka, który jest najlepszym przyjacielem Mateusza i to w dużej mierze oni doprowadzają do związku rodziców.

Najmłodsza córka Mostowiaków i oczko w głowie Lucjana to Małgosia, architekt krajobrazu. Początkowo zachowana w Michale Łagodzie, synu pierwszej miłości Barbary Mostowiak. Para bierze ślub i zakłada w Grabinie gospodarstwo agroturystyczne. Michał musi jednak wyjechać do Stanów Zjednoczonych i tam zdradza Małgosię z mężczyzną, co jest bezpośrednim powodem do rozwodu pary. Kilka lat później Małgosia ponownie wychodzi za mąż za Niemca, Stefana. Małżeństwo to nie trwa jednak długo i Małgosia kolejny raz się rozwodzi. Kiedy wydaje się jej, że nie znajduje już prawdziwej miłości, na jej drodze staje Tomasz Chodakowski. Para bierze ślub i wspólnie wychowują syna Wojtka, a także przybraną córkę Zosię. Niestety jak to w serialu, nie mogło być zbyt szczęśliwie. W życiu Małgosi znów pojawia się Michał z którym ucieka do USA i zabiera ze sobą Wojtusia. Na miejscu Michał ginie w wypadku samochodowym, zaś Małgosia jest pod silnym wpływem sekty. Wojtka ze Stanów przywozi potajemnie niania Joanna, z którą wkrótce wiąże się Tomasz. Zanim jednak para będzie razem, Tomek spędza ostatnią w życiu noc z byłą miłością Agnieszką i wówczas ta zachodzi z nim w ciążę.

M jak miłość w oczach widzów

Serial ten to idealne przedstawienie prawdziwych realiów życia. Wielu telewidzów utożsamia się z postaciami odtwarzanymi przez aktorów, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększa się oglądalność serialu. Jedno jest pewne. M jak miłość to najpopularniejszy na polskim rynku telewizyjnym serial i lepszego jak do tej pory nikt nie wyemitował.

Dodaj komentarz