Loading…

Magdalena Różczka – aktorka o nieziemskim głosie

Magdalena Różczka to bezapelacyjnie jedna z najbardziej lubianych i znanych aktorek telewizyjnych i filmowych. Ogromną sławę przyniosła jej komedia Tomasza Koneckiego pod tytułem „Lejdis”. Aktorka urodziła się 27 lipca 1978 roku na terenie Nowej Soli. Uczyła się w tamtejszym Liceum Ekonomicznym. Już wtedy angażowała się aktorsko w amatorskim teatrze zielonogórskim. Nie od razu po maturze wylądowała na studiach aktorskich – wcześniej studiowała informatykę i socjologię na Uniwersytecie Zielonogórskim, a także pracowała w sądzie jako protokolantka oraz dorabiała sobie jako sprzedawczyni w drogerii. W 2000 roku rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej, które ukończyła cztery lata później.

Magdalena Różczka zaczynała karierę od niewielkich, z reguły gościnnych występów w telewizji, gdzie pojawiła się na planie takich produkcji, jak telenowela „Klan”, „Lokatorzy” , czy „Samo życie” a także w „Rodzinie zastępczej” .W 2003 roku zadebiutowała na dużym ekranie, dzięki niedużej roli gospodyni salonu na ul. Kruczej w „Pornografii” Jana Jakuba Kolskiego oraz kreacji Roksany w poetyckim filmie Ryszarda Macieja Nyczki „Siedem przystanków na drodze do raju”. U boku Borysa Szyca wystąpiła w serialu sensacyjnym „Oficer” w reżyserii Macieja Dejczera. Ta rola również odbiła się szerokim echem i była świetną przepustką na drodze do dalszych sukcesów. Do roli nadkomisarz Aldony Ginko wróciła w 2006 roku w kontynuacji serialu, zatytułowanej „Oficerowie”. Wcześniej zasłynęła jako odtwórczyni głównej roli w serialu „Wiedźmy” Jana Kidawy – Błońskiego oraz wystąpiła w dramacie Janusza Zaorskiego „Lekarz drzew” z Marią Pakulnis. W 2008 roku wystąpiła w słynnej produkcji komediowej „Lejdis” Tomasza Koneckiego, u boku Anny Dereszowskiej, Edyty Olszówki i Izabeli Kuny oraz u boku Marcina Dorocińskiego w odbywającej się w Walentynki premierze „Rozmowy nocą”. Następnie gościnnie wystąpiła w „Na dobre i na złe” i w „Pittbulu”, w 2008 roku zagrała też Elę w „Teraz albo nigdy!” oraz wróciła do postaci Aldony Ginko – Ryś w kontynuacji serii „Trzeci oficer” w reżyserii Macieja Dejczera. Kilkakrotnie wzięła udział w realizacji polskiego dubbingu.

Magdalena Różczka od kilku lat jest zdeklarowaną wegetarianką. Ma dwoje dzieci: Wandę, z małżeństwa z Michałem Marcem oraz Helenkę ze swojego kolejnego związku z reżyserem, Janem Holoubkiem. Pomimo tego, że jest osobą publiczną stara się chronić swoje życie osobiste i nie często o nim mówi. Aktorka udziela się również w wielu akcjach charytatywnych. Od 2010 roku jest ambasadorką dobrej woli UNICEF.

Dodaj komentarz