Loading…

Na Wspólnej, najlepszy serial TVN

Na Wspólnej to pierwszy serial, który tak długo jest emitowany przez telewizję TVN. Powstał ponad 10 lat temu i cieszy się ogromną popularnością wśród widzów telewizji. Na Wspólnej opowiada o perypetiach przyjaciół, którzy razem wychowywali się w jednym domu dziecka, by później zamieszkać na wspólnym osiedlu przy ulicy Wspólnej w Warszawie. Losy bohaterów są bardzo rozmaite, a scenarzyści wciąż wplatają w nie nowe wątki, intrygi i przygody, które widzowie przeżywają wspólnie z aktorami wcielającymi się w postaci z serialu.

Bohaterowie Na Wspólnej

Na Wspólnej nie ma jednego głównego bohatera. Na całą treść serialu składają się wątki poszczególnych osób, a za wiodące możemy uznać to, co dzieje się w życiu braci Brzozowskich i ich rodzin, a także Marii i Włodzimierza Ziębów.

Maria Zięba była niegdyś opiekunką w domu dziecka, w którym wychowywali się mieszkańcy ulicy Wspólnej. Ona również zamieszkała z późniejszymi wychowankami na jednym osiedlu i darzy ich wielką miłością, niczym swoje własne dzieci. Ogromna rodzina, która zamieszkuje Wspólną to również wiele kłopotów, intryg i kłamstw. Maria wraz z mężem Włodzimierzem prowadzi Bar, który w pewnym okresie przestał przynosić odchody i przeszedł Kuchenne Rewolucje z Magdą Gessler. Para ma trójkę dzieci, Grzegorza, Monikę i Bogdana.

Grzegorz zawsze sprawiał wiele problemów rodzicom, do tego stopnia, że siedział aż w więzieniu. Poślubił Żanetę z którą ma córkę Manię. W wyniku pewnego incydentu uzyskał jednak status świadka koronnego i co jakiś czas musi zmieniać miejsce zamieszkania. Podczas swojej nieobecności spotkał inną kobietę i rozwiódł się z Żanetą. Ta jednak znalazła szczęście u boku Wojtka, instruktora nauki jazdy.

Monika to najmłodsze dziecko Ziębów i jedyna kobieta. Zawsze wyzwolona, ambitna i piękna. Wie czego chce i dąży do tego za wszelką cenę. Po serii nieudanych związków, zakochuje się w senatorze Damianie Cieśliku, który jednak ignoruje jej względy. W końcu Monice udaje się usidlić Cieślika z którym ma dziecko, syna Kajetana. Niedługo po jego narodzinach para bierze upragniony przez Monikę ślub.

Trzecie dziecko Ziębów to Bogdan, którego adoptowali podczas pracy w sierocińcu. On również nie był zbyt ułożonym dzieckiem i na bardzo długi okres czasu zerwał wszystkie kontakty ze swoją rodziną. Nikt nie wiedział co się z nim dzieje. Tymczasem miał żonę i trójkę dzieci, jednak ze względu na pracę (był marynarzem), żona zażądała rozwodu. Nie utrzymywał kontaktu z dziećmi, jednak te po śmierci matki go odnalazły i po wielu trudnych chwilach, rodzina znów jest razem. Bogdan ożenił się ponownie z Joanną z którą ma córkę Michalinę.

Fabuła Na Wspólnej toczy się również wokół braci Brzozowskich i ich rodzin. Mowa tutaj o Michale, Andrzeju i Wiktorze. Ostatni z nich zginął tragicznie w wypadku samochodowym w pierwszym odcinku serialu. Zostawił żonę Izabelę i nastoletniego wówczas syna Maksa. Prowadził bardzo dobrze prosperującą firmę BudMax, którą musiała po nim przejąć żona. Izabela po wielu latach ułożyła sobie życie na nowo, wychodząc za mąż za pisarza Jerzego. Para wspólnie wychowuje córkę Klementynę.

Andrzej to średni z braci, z wykształcenia architekt. Wraz z bratem tworzył rodzinną firmę i odpowiedzialny był za wszystkie projekty budynków. Wraz z żoną Basią wychowywali wspólnie trójkę dzieci – Karolinę, Daniela i Kubę. Karolina wyjechała do Stanów, Daniel studiuje w Warszawie i ma dziewczynę Łucję, natomiast Kuba to owoc romansu Basi z Wiktorem, bratem Andrzeja. Mąż jednak wybaczył żonie zdradę i zaakceptował Kubę jako swojego syna. Sielanka w szczęśliwym związku nie trwała jednak długo, ponieważ Andrzej poznaje Jagodę, młodą architekt, która wywraca jego świat do góry nogami. Zostawia dla niej żonę i dzieci. Załamana Basia żąda rozwodu i bardzo długo nie może poradzić sobie z odejściem męża. Ukojenie znajduje w ramionach Krzysztofa Smolnego, który zostaje jej drugim mężem. Ostatni i najmłodszy z braci to Michał, którego rodzina raczej ma za nieudacznika. Michał dwukrotnie był żonaty z Kingą z która ma syna Ignacego. Para rozwiodła się raz z uwagi na problemy Michała, drugi raz ponieważ Kinga zdradziła męża.

Popularność serialu

To jeden z najnowocześniejszych polskich seriali, które emitowane są w telewizji. Widzowie bardzo go lubią ze względu na nowoczesne wątki i bardzo dobrą grę aktorką. W role postaci wcielają się znakomici aktorzy polskiego kina, dlatego nic dziwnego, że Na Wspólnej w tak krótkim czasie stał się jednym z trzech najpopularniejszych seriali w Polsce, zaraz po M jak miłość i Klanie.

 

Dodaj komentarz