Loading…

Najpopularniejsza polska aktorka, Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska to jedna z najlepszych polskich aktorek XXI wieku. Chociaż skończyła już 40 lat, wciąż zachwyca urodą oraz ogromnym talentem aktorskim. Niesamowicie barwna postać o stosunkowo kontrowersyjnych poglądach. Uwielbiana przez polskich projektantów, artystów i fotografów. Twarz wielu kampanii reklamowych, pierwszoplanowa aktorka, a prywatnie żona i matka.

Życie prywatne aktorki

Małgorzata Kożuchowska jest jedną z trzech córek Leszka Kożuchowskiego i Jadwigi Kożuchowskiej. Całe dzieciństwo spędziła na kujawach w rodzinnym Toruniu, gdzie do tej pory mieszkają jej rodzice oraz ukochane siostry, Maja i Hanna.

Po wielu latach związku, w sierpniu 2008 roku została żoną Bartłomieja Wróblewskiego, polskiego dziennikarza. Para przez bardzo długi czas starała się o dziecko jednak bezskutecznie. W mediach głośno komentowane kwestię, że Małgorzata Kożuchowska ma trudności z zajściem w ciążę, ale nie podda się zabiegowi in vitro, ponieważ jest on wbrew jej religii, której aktorka jest bardzo oddana. W 2014 roku stał się jednak cud i Małgorzata Kożuchowska urodziła syna Jana Franciszka. Jak sama przyznaje, poddała się metodzie naprotechnologii, całkowicie odrzucając możliwość sztucznego zapłodnienia. Do tej pory spekuluje się czy aby na pewno było to możliwe, jednak Małgorzata Kożuchowska całkowicie zaprzecza i zapewnia, że żyje w zgodzie z nauką kościoła katolickiego. Postawa i poglądy aktorki są bardzo krytykowane przez jej fanów, którym w większości nie podobają się jej radykalne poglądy.

Kariera

Małgorzata Kożuchowska w 1994 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Największą popularność na rynku filmowym przyniosła jej rola w serialu M jak miłość, w którym Małgorzata Kożuchowska wcieliła się w rolę Hanki Mostowiak, żony Marka Mostowiaka, która tragicznie zmarła podczas wypadku samochodowego. Wcześniej wystąpiła również w filmach Kiler oraz Kiler-ów 2-ów, grając u boku Cezarego Pazury. Widzowie wspaniale odebrali rolę w którą wcieliła się Małgorzata Kożuchowska, a najwięksi krytycy filmowi już wtedy widzieli w niej ogromny potencjał aktorski. Bez wątpienia rozgłos przyniosła jej również rola Natalii Boskiej w kultowym serialu Telewizji Polskiej pt. Rodzinka.pl, gdzie wraz z Tomaszem Karolakiem wcielają się w role rodziców trójki chłopaków, z którymi mają wiecznie wiele przygód. Małgorzata Kożuchowska grała również w bardzo popularnym serialu Telewizji TVN „Prawo Agaty”, gdzie nakręciła również sceny podczas ciąży. Obecnie gra pierwszoplanową rolę w najnowszej produkcji TVN „Druga szansa” w której to jest pierwszoplanową postacią, Moniką Borecką, byłą agentką gwiazd skazaną na prace społeczne za posiadane narkotyki.

Dubbing

Niesamowity głos i umiejętność manipulowania nim pozwoliło Małgorzacie Kożuchowskiej rozpocząć również przygodę z polskim dubbingiem. Użyczyła swojego głosu przede wszystkim hipopotamicy Glorii w słynnym „Madagaskarze”, Celince z „Potworów i spółki” jak również można było usłyszę ją w kinie, kiedy podkładała głos Białej Królowej z „Alicji w Krainie Czarów”.

Kampanie reklamowe

Małgorzata Kożuchowska jest niezwykle piękną kobietą. Wiele znanych marek bardzo to docenia i chętnie zaprasza lubianą przez publiczność aktorkę do współpracy. Małgorzata Kożuchowska była twarzą takich firm jak Aviva, Kolastyna czy Bonarka City Center.

Nagrody filmowe

Aktorka jest bardzo doceniana w świecie polskiej kinematografii. W latach 2003-2005 otrzymała nagrody z nominacji miesięcznika „Film” dla najlepszej polskiej aktorki. Jest również laureatką telekamer.

 

 

 

Dodaj komentarz