Loading…

Olaf Lubaszenko, historia bez happy endu

Olaf Lubaszenko od wielu lat uważany jest za jednego z najlepszych aktorów polskiej sceny filmowej, ale także bardzo dobrego reżysera. Jego ojciec również jest aktorem, a niektórzy mówią, że zdobył popularność i uznanie tylko dzięki dobremu nazwisku. Olaf Lubaszenko prywatnie ma córkę z małżeństwa z Katarzyną Groniec. Obecnie gra coraz rzadziej, jednak znacznie częściej możemy zobaczyć go w roli reżysera i producenta, a także konferansjera.

Życie prywatne

Jego ojciec to Edward Linde-Lubaszenko, bardzo ceniony autorytet. Matka zaś, Asja Łamittiugina była plastykiem, duszą artystyczną. Olaf Lubaszenko dzieli opiekę nad córką z byłą żoną, Katarzyną Groniec, którą wszyscy znają dzięki jej genialnym płytom muzycznym z poezją śpiewaną. Obecnie Olaf Lubaszenko związany jest z Hanną Wawrońską.

Aktor od wielu lat zmaga się z nadwagą. W jego życiu było wiele momentów w których widać było, że wyraźnie schudł, jednak szybko znów przybierał na wadze. Olaf Lubaszenko zmaga się również od dłuższego czasu z depresją, która wyniknęła z towarzyszącej mu choroby i problemów osobistych. Aktor jest pod stałą opieką psychologa i walczy z nadciągającymi spadkami nastroju.

Kariera aktorska

Olaf Lubaszenko ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie. Nie miał wykształcenia stricte aktorskiego, a mimo to uważany był za jednego z najlepszych polskich aktorów. Dopiero w 1991 roku zdał eksternistyczny egzamin aktorski. Pierwszy raz zagrał w filmie mając 14 lat. Wcielił się wówczas w rolę Kamila Kuranta, a film nosił tytuł „Życie Kamila Kuranta”. Kolejny raz Olaf Lubaszenko pojawił się w filmie „Sonata marymoncka”, „Piłkarski poker” oraz „Krótki film o miłości”. Można było oglądać go także słynnym musicalu „Metro”, filmie Wajdy „Pierścionek z orłem w koronie” oraz w „Sztosie”.

Reżyseria

Niewątpliwie Olaf Lubaszenko może pochwalić się wieloma sukcesami reżyserskimi. Największym była komedia „Chłopaki nie płaczą” w której główną rolę zagrał sam Maciej Stuhr.

Seriale telewizyjny

Ponieważ Olaf Lubaszenko jest wszechstronnie uzdolniony, pojawiał się bardzo często również w serialach telewizyjnych. Mogliśmy oglądać go na planie „Przeprowadzki”, „Sfora” czy „Barwy szczęścia” gdzie brał aż przez cztery lata.

Inna działalność artystyczna

Olaf Lubaszenko bardzo chętnie gra również w teledyskach, zazwyczaj swoich przyjaciół. Tak tez pojawił się w ekranizacji piosenki Kasi Kowalskiej „Starczy słów”, „Tango z pistoletem” Katarzyny Groniec” czy „Na krzywy ryj” autorstwa Elektrycznych gitar”.

 

Dodaj komentarz