Loading…

Seksmisja – świat, który należał tylko do kobiet

Seksmisja to jeden z najpopularniejszych polskich filmów z serii komedia science fiction. Reżyserem był nie kto inny jak sam Juliusz Machulski, uważany za mistrza komedii polskiej. Seksmisja opowiada o Maksie i Albercie, mężczyznach, których ciała zostały zahibernowane. Akcja filmu rozpoczyna się w chwili, kiedy zostają oni wybudzeni, a świat który ich otacza, jest całkowicie pozbawiony mężczyzn.

Kultowa komedia wśród Polaków

Seksmisja to ulubiony film Polaków, którzy z natury uwielbiają dobrze bawić się podczas oglądania filmów. W roku 2008 stali czytelnicy magazynu FILM uznali, że to właśnie Seksmisja jest najlepszą polską komedią. To ogromne wyróżnienie dla Machulskiego, który od tej pory zaczął tworzyć coraz lepsze filmy.

Fabuła filmu

Seksmisja zaczyna się w 1991 roku, kiedy to podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej, konferansjerka przedstawia wszystkim zgromadzonym dwóch, zahibernowanych mężczyzn. Innowacyjna metoda, którą zastosowano została opatentowana przez zdobywcę Nobla, doktora Wiktora Kuppelweisera. Pierwotnym założeniem było wybudzenie mężczyzn już po 3 latach, jednak ze względu na pewne komplikacje, mężczyźni budzą się w 2044 roku. Świat który widzą nie jest tym, którego się spodziewali. Państwo kobiet bardzo ich uderza, tym bardziej, że żyją one w podziemiu i rozmnażają się metodą in vitro, rodząc jedynie kolejne kobiety. Dopiero po przebudzeniu i rozmowie z opiekującą się nimi Panią doktor, mężczyźni dowiadują się, że w wyniku wojny, wyginęły wszystkie męskie geny. Ich seksmisja zaczyna się właśnie tutaj!

 

Dodaj komentarz