Loading…

Seriale medyczne

Nie od dziś wiadomo, że widzowie na całym świecie uwielbiają oglądać seriale. Pod pewnymi względami są one dużo lepsze niż filmy, gdyż losy i perypetie nie tylko głównych, ale i pobocznych bohaterów możemy śledzić przez dłuższy okres czasu, niż przez filmowe maksymalnie dwie i pół godziny. Dla dużego grona odbiorców, dzień, w którym na antenie telewizora prezentowany jest ich ulubiony serial jest prawdziwym świętem i nic nie może im wówczas przeszkadzać. Na szczęście w dobie dzisiejszych czasów, kiedy akurat nie możemy danego dnia zasiąść przed szklanym ekranem, możemy sobie nagrać odcinek, który musimy obejrzeć lub po prostu w późniejszym czasie odtworzyć do sobie na odpowiedniej platformie internetowej, z którą zintegrowane są kanały telewizyjne [zobacz więcej].

W gronie wielkiej liczby wszelakich seriali o różnorakiej tematyce i dedykowanym widzom z różnym poczuciem humoru oraz o odmiennych upodobaniach i oczekiwaniach bardzo popularne stały się seriale medyczne. Widzowie na całym świecie zachwycali się niezwykle inteligentnym, a przy tym wyrachowanym i nieobliczalnym Doktorem House’m, który nie tylko rozwiązywał najtrudniejsze przypadki medyczne, ale i doskonale wnikał w psychikę swoich pacjentów. Choć emisja serialu już się zakończyła jego powtórki również gromadzą przed telewizorami ogromne grono odbiorców. Równie ważny dla światowego serialowego rynku medycznego był amerykański serial „Chirurdzy”, który przedstawia losy młodych lekarzy, którzy pracują na oddziale chirurgii. Ich losy splatają się ze sobą nie tylko na polu służbowym, ale także i w życiu osobistym. Widzowie na ekranie podziwiać mogą nie tylko ciekawe przypadki medyczne, które z całych sił starają się rozwiązać młodzi absolwenci medycyny, ale i zawierane pomiędzy nimi miłości, przyjaźnie, czy grożące im intrygi i kłamstwa.

A co na polskim rynku?

Pierwszym serialem medycznym na terenie naszego kraju było „Na dobre i na złe”. Jest to także jeden z najdłuższych przysłowiowych tasiemców w Polsce. Jego pierwszy odcinek zagościł na telewizyjnej antenie już w listopadzie 1999 roku. Obecnie obsada zmieniła się niemalże o trzysta sześćdziesiąt stopni od tej, którą obserwowaliśmy w pierwszych odcinkach. Pojawiło się dużo młodych bohaterów, którzy jeszcze niedawno stawiali pierwsze kroki a aktorskim świecie. Bez zmian pozostał jednak fakt, iż w każdym odcinku obserwujemy innych pacjentów, których schorzenia i choroby odgadnąć muszą i uleczyć lekarze pracujący na terenie Leśnej Góry. Nie tylko to tak pasjonuje widzów. Równie interesujące jest życie osobiste bohaterskich lekarzy, których nie tylko pracę, ale i miłość i przyjaźń świetnie się ogląda. Obecnie serial emitowany jest w środy w najlepszym czasie antenowym, a przed telewizorami wciąż zasiada ogromna liczba osób, które z niecierpliwością czekają na kolejny odcinek ich jednego z ulubionych seriali.

Na fali serialu „Doktor House” stacja TVN zdecydowała się wykreować serial „Lekarze”, którego akcja toczyła się w fikcyjnym toruńskim szpitalu. Główną bohaterkę grała Magdalena Różczka, która wcieliła się w Alicję Keller. Obok niej pojawiali się jedni z najlepszych polskich aktorów. Lekarze bardzo skrupulatnie przyglądali się każdemu przypadkowi medycznemu. Oczywiście nie mogło obyć się bez łez wzruszenia i miłosnych uniesień. Niestety, oglądalność serialu systematycznie spadała i po pięciu seriach zakończono dalszą emisję. W 2015 roku jedna z amerykańskich telewizji wykupiła prawa do serialu i był on transmitowany na jej platformie za oceanem.

Dodaj komentarz