Loading…

Tomasz Karolak – charyzmatyczny polski aktor

Tomasz Karolak to jeden z najpopularniejszych polskich aktorów ostatnich lat. Potrafi nie tylko bawić, ale i wzruszać do łez. Aktor na swoim koncie ma kilkadziesiąt ról filmowych, telewizyjnych i teatralnych. Nie obce jest mu także dubbingowanie animowanych postaci w produkcjach takich jak „Ratatuj”, „Piorun” czy „Prawdziwa historia Kota w butach”. Oprócz działalności aktorskiej, Tomasz Karolak jest również uzdolniony wokalnie. Należy do zespołu o zabawnie brzmiącej nazwie – „Pączki w tłuszczu”. Aktor jest też założycielem teatru IMKA, który powstał w marcu 2010 roku. Karolak jest związany z aktorką, Violettą Kołakowską, która jest matką dwójki jego dzieci – Leny oraz Leona.

Tomasz Karolak urodził się 21 czerwca 1971 roku w Radomiu. Nie od początku wiązał on swoją przyszłość z aktorstwem, do warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej dostał się dopiero za czwartym razem, kończąc ją w 1997 roku. Przed podjęciem studiów artystycznych, Tomasz Karolak uczęszczał na Uniwersytet Warszawski, gdzie był studentem resocjalizacji. U progu kariery, aktor występował głównie w teatrach, dając przedstawienia na ogromnej liczbie scen, na terenie niemalże całego kraju. Szersza publiczność zna Tomasza Karolaka z jego ról filmowych oraz serialowych. Od lat bowiem, należy on do grona najbardziej rozchwytywanych aktorów. Najlepiej zapamiętane zostały głównie jego role w komediach, takich jak „Ciało” w reżyserii Tomasza Koneckiego oraz Andrzeja Saramonowicza, „Tylko mnie kochaj” Ryszarda Zatorskiego, „Testosteron”, „Lejdis”, „Nie kłam, kochanie”, „Śniadanie do łóżka”, „Wyjazd integracyjny”, dwie części „Listów do M.” czy „Pokaż kotku, co masz w środku” Sławomira Kryńskiego.

Z kolei do najlepszych ról Tomasza Karolaka z tak zwanego „małego ekranu” należą kreacje Darka Jankowskiego w „39 i pół”, Wojciecha Gawrona z „Prawa Agaty” oraz Ludwika Boskiego, w którego aktor wciela się do dziś w komediowym serialu, emitowanym przez TVP2 „Rodzinka.pl”, gdzie aktorowi towarzyszy Małgorzata Kożuchowska oraz trójka serialowych synów, w których role wcielają się: Maciej Musiał, Adam Zdrójkowski oraz Mateusz Pawłowski. Cała piątka tworzy razem charyzmatyczną rodzinę Boskich. W 2009 roku Tomasz Karolak został okrzyknięty „Najlepszym Aktorem” w plebiscycie Telekamery Tele Tygodnia.

Dodaj komentarz