Loading…

Wyzwolona, energiczna i wiecznie młoda Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak zdobyła największą popularność wśród widzów wcielając się w rolę anestezjologa, dr Zosi Stankiewicz-Burskiej w serialu pt. „Na dobre i na złe”. Prywatnie bardzo ciepła i dobra osoba, matka trójki dorosłych dzieci. Rozwiedziona, ale korzystająca z życia kobieta wyzwolona. Wspaniała polska aktorka, uwielbiana przez wszystkich Polaków.

Kariera aktorska

Małgorzata Foremniak pochodzi z Radomia, gdzie skończyła Liceum Ogólnokształcące. Po maturze złożyła dokumenty Państwowej Wyższej Szkoły Filmowo-Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydział Aktorski. Po raz pierwszy zagrała w sztuce filmowej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w rodzinnym Radomiu i miało to miejsce trzy lata po ukończeniu studiów.

Przez 6 lat współpracowała z Teatrem Kwadrat w Warszawie, grała również w Teatrze Telewizji, jednak tak naprawdę ciągle było jej mało. Małgorzata Foremniak marzyła o wielkiej, filmowej roli, która przyniesie jej ogromną satysfakcję. Na szklanym ekranie zadebiutowała u boku dobrego znajomego, Bogusława Lindy, wcielając się w postać swojej imienniczki Małgorzaty, uwodzącej Fausta w filmie „In flagranti”.

Małgorzata Foremniak największą popularność zyskała jednak dzięki grze w serialom telewizyjnym, które w Polsce cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W przypadku Foremniak, najwięcej dała jej rola Zosi Stankiewicz-Burskiej u boku samego Artura Żmijewskiego. Grali oboje małżeństwo lekarzy, pracujących w szpitalu w Leśnej Górze. Serial do tej pory emitowany jest w Telewizji Polskiej, jednak nie zobaczymy w nim już Foremniak ani Żmijewskiego. Ostatnio Małgorzata Foremniak zagrała drugoplanową rolę Beaty w produkcji TVN „Aż po sufit!”. Mówiło się, że rola ta bardzo do niej pasowała, ponieważ romansowała z dużo młodszym od siebie Miro, a w życiu prywatnym również związana była z młodszym mężczyznom. Ponadto, grała także w takich serialach jak „Matki, żony i kochanki”, „Ekstradycja”, „I kto tu rządzi?” oraz „Radio Romans”.

Życie prywatne

Małgorzata Foremniak była mężatką dwa razy. Jej pierwszy mąż Tomasz Jędruszczak z którym ma dorosłą córkę Aleksandrę, zginął w wypadku samochodowym. Kolejny raz aktorka wyszła za mąż za Waldemara Dzikiego z którym wspólnie podjęli decyzję o adopcji dwójki dzieci. Niestety podczas udziału Foremniak w programie telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”, aktorka wdała się w romans z tancerzem Rafałem Maserakiem i jej małżeństwo szybko skończyło się rozwodem. Po kilku miesiącach aktorka i tancerz oficjalnie potwierdzili plotki o swoim związku i można było wielokrotnie widywać ich razem. Jak to jednak bywa w szybkich i nieprzemyślanych relacjach, związek ten rozpadł się w 2009 roku, a aktorka została sama.

Inna aktywność Foremniak

Jak już wcześniej wspomniano, brała udział w programie telewizyjnym TVN „Taniec z gwiazdami” który wygrała i razem z Rafałem Maserakiem, tancerzem i późniejszym partnerem zdobyli nagrodę w postaci szklanej kuli. Małgorzata Foremniak zasiada również w jury programu „Mam Talent” od samego początku jego trwania, a doczekał się on już siedmiu edycji. Jak sama podkreśla, to dla niej ogromna przygoda, wyzwanie i emocje. Uwielbia poznawać nowych ludzi a już tym bardziej dawać szansę młodym, nowym, nieznanym artystom na spełnianie swoich marzeń i możliwość zaprezentowania ich wyjątkowych umiejętności.

Małgorzata Foremniak chętnie udziela się również charytatywnie. Podobnie jak jej serialowy znajomy, Artur Żmijewski, pełni funkcję ambasadora dobrej woli UNICEF. Bardzo często możemy zobaczyć ją również w wielu spotach reklamowych fundacji na rzecz chorych dzieci.

Niewiele osób wie również, że Malgorzata Foremniak uwielbia bieganie. Miała dzięki temu przyjemność być reprezentantką Polski w sztafecie, która niosła ogień olimpijski. Aktorka przebiegła wówczas 450 metrów niosąc ten niezwykły symbol i podając go dalej, kolejnym uczestnikom wydarzenia.

Aktorka ma również doskonałą urodę, dzięki której firmy bardzo interesują się współpracą z nią. Została już między innymi twarzą marki kosmetycznej o nazwie Soraya.

 

 

Dodaj komentarz